30 sierpnia 2008

Rondo 11 Listopada: Czy zdążą z remontem?

Do końca tygodnia mają być zakończone prace przy rondzie przed urzędem miejskim i na ulicy Kupieckiej. Niestety, po Winobraniu "zabawa” zacznie się na nowo.

Na początku zeszłego tygodnia zamknięto ulicę Wrocławską pomiędzy ul. Drzewną a al. Konstytucji 3 Maja. Kierowcy, którzy chcieli dostać się w okolice Polskiej Wełny od strony przebudowywanego ronda mieli spore problemy. Czekała ich niemiła niespodzianka na skrzyżowaniu z ulicą Drzewną. Przejazdu nie było.

Remont kanalizacji

Na środku jezdni wykopano wielką dziurę. Remontowane są stara sieć kanalizacyjna. - Do wymiany było 540 metrów poniemieckich rur - tłumaczy Jan Markowski, dyrektor ds. technicznych wodociągów. - Wymieniliśmy wszystko. Prace zostały zakończone. Dzisiaj zasypiemy wykop, a być może do końca tygodnia uda się odtworzyć nawierzchnię - dodaje.
Z Markowskim rozmawialiśmy wczoraj. Wydaje się więc, że kryzys komunikacyjny został zażegnany, ale...

- Na czas Winobrania zawieszamy prace w tej okolicy. Jednak bezpośrednio po zakończeniu imprezy, podobne wygrodzenie pojawi się na skrzyżowaniu Kupieckiej z Drzewną i Podgórną. Nie wiemy jeszcze, czy trzeba będzie po raz kolejny zamknąć ten odcinek drogi, ale utrudnienia w jeździe na pewno będą - dodaje Markowski.

Skończymy do końca sierpnia

Jak to się ma do wcześniejszych deklaracji urzędników? Prace w okolicy miały zakończyć się w ostatnich dniach sierpnia. I nie chodzi tu tylko o wymianę kanalizacji na Kupieckiej, ale przede wszystkim o przebudowę ronda przy urzędzie miejskim. Wczoraj uwijało się tutaj kilkudziesięciu robotników.

- Widzę, że pracują. Ale czy zdążą do września? Naprawdę, chciałabym w to uwierzyć... - powiedziała nam Irena Maciejewska, którą spotkaliśmy przy ul. Podgórnej.

- Nie ma takiej możliwości. Do końca tygodnia nie skończą. Na 100 procent nie zdążą. - dodaje przechodzący obok Jacek Rutkowski.

Rafał Pietryka z San Budu jest odmiennego zdania. - Rondo będzie gotowe do końca tygodnia. Nie przewidujemy żadnych opóźnień - zapewnia. - To samo dotyczy ulicy Kupieckiej.

Źródło: GazetaLubuska.pl

Brak komentarzy: