05 sierpnia 2008

Tereny przy Trasie Północej w Specjalnej Stefie Ekonomicznej

Tereny przy Trasie Północnej wejdą do specjalnej strefy ekonomicznej. To efekt rozmów prezydentów: Janusza Kubickiego i Dariusza Lesickiego z zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do spotkania doszło w ubiegłym tygodniu. Inicjatorami byli włodarze miasta.

Po tym, jak duża firma z zachodu postawiła warunek, że zainwestuje w Zielonej Górze, ale jeśli teren, którym jest zainteresowana, zostanie przyłączony do specjalnej strefy. - Prezydenci zaprezentowali sytuację. Teraz czekamy na decyzję - mówi szef gabinetu Kubickiego Tomasz Nesterowicz.

Jak się dowiedzieliśmy prawdopodobnie będzie ona pozytywna. - Warunki, które przedstawiły nam władze miasta spełniają wszelkie wymogi - ocenia szef KSSSE Krzysztof Dołganow.

Problem w tym, że przyłączenie gruntów miejskich do specjalnej strefy nie odbędzie się natychmiast. Dziś bowiem dopiero wchodzi ustawa regulująca ten proces. - Jeśli wszystko pójdzie z planem tereny, o których mowa, włączymy do specjalnej strefy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Inwestorzy jednak wiedzą, na czym stoją - dodaje Dołganow.

Źródło: rzg.pl

Brak komentarzy: