20 sierpnia 2008

Włoska inwestycja przy Bankowej

Zdziwieni zielonogórzanie przyglądają się nieznanemu logo Alior Banku. Chociaż grupa tworzy w naszym mieście swoją placówkę jeszcze w Polsce nie działa.

Budynek przy ul. Bankowej od lat stał na wpół dokończony. I straszył przechodniów. Nie była to wizytówka miasta. Teraz jednak trwają w nim prace wykończeniowe a na ścianie pojawiło się logo włoskiego Alior Banku.- Dokładny termin otwarcia nie jest jeszcze znany. Jesteśmy jednak przekonani, że będzie to na jesieni tego roku - mówi Dariusz Kozdra, przedstawiciel agencji United PR. - Czekamy na uzyskanie licencji operacyjnej udzielanej przez komisję nadzoru finansowego. Jak tylko ją dostaniemy, w całym kraju ruszy 80 placówek tego banku.

To debiut grupy Carlo Tassara na polskim rynku.Kozdra dodaje, że docelowo Włosi zamierzają uruchomić 200 placówek Alior Banku i 400 oddziałów agencyjnych. - Swoją ofertę kierujemy głównie dla klientów indywidualnych, oraz małych i średnich przedsiębiorstw - tłumaczy. Alior Bank jest inwestycją grupy Carlo Tassara. Według portalu bankier.pl gdy Alior Bank rozpocznie działalność, wejdzie do pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce pod względem kapitału własnego.

Źródło: GazetaLubuska.pl

Brak komentarzy: