22 sierpnia 2008

Wycinka drzew w Parku Piastowskim

To już jest pewne - będzie wycinka drzew w Parku Piastowskim. Miejscy radni zdecydowali, że w następnym roku ruszy tam budowa drogi na Jędrzychów. Będzie to dokładnie przedłużenie ulicy Wyszyńskiego, przez skrzyżowanie z Ptasią, do ulicy Botanicznej. Z Parku Piastowskiego znikną nie tylko drzewa, ale także część ogródków działkowych. Urzędnicy zapewniają jednak, że straty nie będą duże - mówi się o wycince około szesnastu drzew i likwidacji kilku altanek.
Sprawa budzi jednak wiele kontrowersji. Działkowcy uważają, że wprowadzenie w tym miejscu ruchu samochodowego zakłóci ich spokój, a spaliny zanieczyszczą powietrze. W podobnym tonie wypowiada się także część mieszkańców bloków i domów znajdujących się przy amfiteatrze. Są jednak tacy, którzy rozumieją potrzebę rozładowania korków na Jędrzychowie i połączenia ulicy Wyszyńskiego z Botaniczną.
Miejscy urzędnicy już mają przygotowany plan nowej drogi. Zakłada on budowę dwóch rond - po jednym na ulicach Ptasiej i Botanicznej. Jak mówi Alicja Makarska - naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w zielonogórskim magistracie, takie rozwiązanie komunikacyjne jest niezbędne w tej części miasta. „Ta droga usprawni ruch w obu kierunkach" - przekonuje naczelnik.
Budowa drogi ruszy na początku przyszłego roku. Szacuje się, że może ona kosztować miasto ponad 12 milionów złotych.

Źródło:rzg.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

zniszczyć parki zniszczyć lasy budować mieszkania drogi i bunkry z odbiornikami TV a ja mam propozycje wylać asfalt na górce tarzańskiej co by się dawała do jazy prze okrągły rok DLA WSZYSTKICH

Anonimowy pisze...

nie kapujesz, że tego się inaczej nie da rozwiązać? Możnaby ewentualnie zrobić połączenie nowojedrzychowskiej z luzycka, ale to by dopiero pochlonelo pieniedzy

jackot pisze...

mam tam działkę i szkoda będzie że już nie pojem sobie śliwek , gruszek ,jabłek z takich odmian które na rynku naszym nie znajdziesz .

Pzdr