05 września 2008

Coraz więcej inwestorów

Co najmniej trzy firmy, kilkaset nowych miejsc pracy - to już nie pobożne życzenia, ale najbliższa przyszłość. Uchwalenie studium i jasna sytuacja prawna miasta skutkują tym, że coraz więcej inwestorów puka do drzwi Zielonej Góry.
"W chwili obecnej zbieramy listy intencyjne inwestorów, którzy są zainteresowani wejściem na strefę aktywności gospodarczej" - mówi wiceprezydent Dariusz Lesicki i wymienia, kto zamierza zainwestować na strefie. "Na pewno w Zielonej Górze zainwestuje firma niemiecka z branży chemicznej, produkująca elementy wyposażenia szpitali, strefą zainteresowane są również firmy lokalne i zewnętrzne zajmujące się wyższymi technologiami" - mówił Lesicki, nie chciał jednak zdradzać szczegółów.
Strefa aktywności gospodarczej została powiększona o 15 ha, teraz miasto zamierza sprzedać ten teren pod inwestycje i usługi. "Wystąpimy do ministerstwa o utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, zwrócimy się także do zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o to, aby włączyć w strefę również ten obszar. To nam umożliwi sprzedaż nieruchomości po wyższej cenie, a dla inwestorów będzie to zachęta, aby zainteresować się naszym miastem" - dodaje wiceprezydent.
Obecnie miasto pracuje również nad planami zagospodarowania przestrzennego dla Lumelu i Centrum Biznesu. W obu miejscach mają powstać galerie handlowe.

Źródło:rzg.pl

Brak komentarzy: