15 września 2008

Cinema City w Focus Park - Ostatnie przymiarki

Dziewięć sal kinowych, amfiteatralny układ widowni, pływający ekran, popcorn smażony na oleju kokosowym, a co piątek dwie premiery filmowe - oto co czeka zielonogórzan w kinie Cinema City w Focus Parku

Huczne otwarcie gigantycznej galerii Focus Park w gmachu zielonogórskiej Polskiej Wełny zaplanowano na 17 września. Ci, którzy planują wybrać się od razu do multikina Cinema, będą musieli jeszcze się wstrzymać. 

Chociaż sale są już gotowe, to wykończenie holu może jeszcze trochę potrwać. Jak długo? Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu Cinema City twierdzi, że przy optymistycznym scenariuszu, pierwszy seans zobaczymy tydzień po otwarciu Focusa. - Narzucamy swoim obiektom wysokie standardy. Foyer musi wyglądać tak samo jak we wszystkich naszych kinach na świecie - mówi Kuźnik. 

W holu, oprócz barku z popcornem, który jak przekonuje Kuźnik, jest najsmaczniejszy na świecie, bo smażony na oleju kokosowym, przez cały czas na telewizorach plazmowych będą wyświetlane trailery, a w kawiarni będzie można napić się jednej z wielu rodzajów kawy. 

Każda z dziewięciu sal zielonogórskiego Cinema City jest klimatyzowana. Fotele wyprodukowała francuska firma Quinette, jedna z bardziej znanych w tej branży na świecie. Zaprojektowano amfiteatralny układ widowni, który ma zapewnić najwyższy komfort oglądania filmów. Każdy będzie wyświetlany na pływającym ekranie typu Harkness Hall. Pływający ekran jest nieco wklęsły - przez co obraz, jak zapewniają specjaliści, staje się bardziej naturalny i przestrzenny. Powierzchnię ekranu pokrywa specjalna powłoka o odpowiedniej przepuszczalności światła. Widzowie podczas seansów zobaczą filmy puszczane z projektorów cinematronix, a z głośników popłynie najwyższej jakości dźwięk Dolby Surround i Dolby Digital. 

Sale Cinema City w Focusie pomieszczą łącznie 1,3 tys. osób. Na głośne premiery przygotowano dwie sale, jedną na 332 miejsca, drugą na 234. Dodatkowo filmy będą wyświetlane także w dwóch średnich salach na 153 i 128 miejsc. Pięć ostatnich, kameralnych sal będzie mogło pomieścić od 79 do 100 osób. Tam trafią tytuły mniej znane, niszowe i powtórki sprzed lat. 

Jak twierdzi Kuźnik, multikino stawia na premiery. Przed każdą z nich Cinema organizuje zabawy i pokazy przedpremierowe. Tak było na przykład przed premierą "Gwiezdnych Wojen". W kinach Cinema City w całej Polsce można było wtedy obejrzeć specjalne projekcje gwiezdnej sagi. - Oprócz zwykłych pokazów będą także maratony i bogaty wybór filmów - zapewnia Kuźnik. 

Już pierwszego dnia w kinie może pojawić się kilkanaście tytułów do wyboru, dodatkowo co piątek na widzów będą czekały dwie nowe premiery. Cinema City do pracy przyjmie ponad 40 osób. 

Źródło: gazeta.pl
Fot: cinema-city.pl

3 komentarze:

Niktoś pisze...

bajera juz nie moge sie doczekac

A7 pisze...

Hmm, a czy będą sale gdzie będzie zakaz żarcia popcornu i siorbania?

tomcioZG pisze...

Też uważam, że chociaż jedna taka sala "dla wrażliwszych" powinna być. Pozdrawiam