25 września 2008

Rozkopy na UZ

Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy 1 października rozpoczną rok akademicki czeka niemiła niespodzianka - campus B przy al. Wojska Polskiego jest całkiem rozkopany. Prace ekipy wodociągów zakończą się dopiero 31. października. Wszystko opóźnia się przez błąd w projekcie, w którym początkowo zbiornik retencyjny znajdował się tuż przy grożącym zawaleniem akademiku Wcześniak.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji musiał poprawiać projekt, który notabene dostaliśmy od Uniwersytetu. Te roboty mogły się zakończyć o wiele wcześniej" - mówi prezes ZWIK-u Beata Jilek

Prace kanalizacyjne trwają na obu campusach i są włączone do projektu w zakresie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Na Uniwersytecie będzie więc nowa kanalizacja sanitarna, deszczowa i zbiorniki retencyjne wód deszczowych. "Pozostanie nam tylko uporządkowanie terenu, mogą być takie niedogodności jak brak chodnika, ale wykonawca robi wszystko, aby studenci nie mieli trudności" - uspokaja Jilek.

W ramach jednego kontraktu poznańska firma wykonuje nie tylko prace na Uniwersytecie, ale także na Chynowie i na Jędrzychowie - tu prace mają się zakończyć 31. grudnia.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: