05 września 2008

Wiadukt na Sulechowskiej będzie wyremontowany.

Ponad 10 mln złotych unijnego wsparcia otrzymają władze Zielonej Góry na remont ulicy Sulechowskiej i znajdujących się tam wiaduktów. Decyzje o przyznaniu środków podjął nowy zarząd województwa lubuskiego. Pieniądze będą pochodzić z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sprawa już dawno byłaby rozstrzygnięta, gdyby nie niezrozumiała decyzja poprzedniego zarządu. Przypomnijmy, że projekt władz miasta został oceniony bardzo wysoko, ale dofinansowania nie otrzymał. Nowy zarząd zmienił decyzję - mówi wicemarszałek Elżbieta Polak. W konkursie projekt Zielonej Góry zdobył najwięcej punktów - 111, ale dofinansowania nie otrzymał. Nowy zarząd zweryfikował procedury konkursowe i zdecydował o przyznaniu miastu na remont dofinansowania.

Z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Zielona Góra dostanie na remont zniszczonych wiaduktów ponad 10 mln złotych. Wartość całej inwestycji to wydatek rzędu 15,5 mln złotych.

Z informacji jakimi dysponuje wicemarszałek Polak wynika, że władze miasta są w każdej chwili gotowe do rozpoczęcia inwestycji.

Przypomnijmy jeszcze, że gdyby pieniędzy nie przyznano, remont wiaduktu musiałby zostać przesunięty w czasie. Ze względu na jego zły stan techniczny zachodziła obawa, że konstrukcja musiałaby tymczasowo zostać wyłączona z ruchu. Czym by to groziło? Z pewnością paraliżem komunikacyjnym miasta.

Źródło:rzg.pl

Brak komentarzy: