30 października 2008

Co z resztą "Polskiej Wełny" ?

Centrum medyczne, dealer samochodowy, a może restauracja? To kilka pomysłów na zagospodarowanie zabytkowej części Polskiej Wełny, w której działa już galeria Focus Park. Główny inwestor czyli Parkridge Retail prowadzi negocjacje z firmami, które mogłyby zająć się niewykorzystaną jeszcze powierzchnią fabryki.

Jak udało nam się dowiedzieć, sprzedana została już część budynku z dwiema wieżami i według wstępnych informacji, mają powstać tam lokale biurowe bądź hotel. Jak powiedziała Agnieszka Drucis z Parkridge, pomysłów na zagospodarowanie Polskiej Wełny jest wiele - mówi się o centrum medycznym, kręgielni, fitness klubie, dyskotece i restauracji. „Te budynki są budynkami o wielkich kubaturach i nie każda firma jest skłonna je wynająć" - powiedziała, a jej zdaniem za drogie mogą okazać się koszty budowlane i koszty eksploatacji pomieszczeń.

Tymczasem Radio Zielona Góra zapytało klientów Focus Parku, co najchętniej widzieliby w niezagospodarowanej dotychczas części fabryki. Nie wszyscy przytaknęli pomysłowi utworzenia salonu samochodowego, ale chętnie widzieliby ośrodek SPA i ekskluzywną restaurację z możliwością organizowania dancingów.

W tej chwili niewykorzystane budynki są osłonięte siatą winylową i tak zostanie jeszcze przez rok.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: