24 października 2008

Drogą przez Park Piastowski w 2010

Za blisko dwa lata miejska droga przetnie Park Piastowski. W Urzędzie Miasta trwają intensywne prace przy przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, która jest potrzebna do rozpoczęcia budowy.

A dokładnie ma to być połączenie ulicy Botanicznej z ulicą Wyszyńskiego. Przy skrzyżowaniu Botanicznej z Ptasią powstanie rondo w kształcie owalu. Na terenie parku pojawiła się już ekipa geodetów, którzy wykonują pomiary potrzebne w późniejszym etapie prac.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu miejscy radni przegłosowali studium zagospodarowanie przestrzennego miasta, w którym znalazł się zapis o budowie drogi przez Park Piastowski. Zdaniem naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich - Alicji Makarskiej, takie rozwiązanie komunikacyjne jest niezbędne, bo znacznie rozładuje ruch w tej części miasta.

Droga przez Park Piastowski ma być gotowa w 2010 roku i będzie kosztować miasto 12 mln złotych. Jeśli chodzi o inne inwestycje to urzędnicy planują m.in. budowę obwodnicy wewnątrzmiejskiej, modernizację wiaduktu przy ulicy Sulechowskiej, a także remont Trasy Północnej.

Źródło: Radio Zielona Góra

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

BRAWO!
POPIERAM - bo dosyc mam codziennego stania w porannym korku - od ronda na koncu Botanicznej, przez Jaskolcza do Ptasiej i Wyszynskiego.

A te pare drzewek ktore trzeba wyciac... hmmm - malo ich jest na calych wzgorzach piastowskich, ochli? postepu sie nie da zatrzymac... No i mam nadzieje ze jakis "madry antypacan" pomysli nad dodatkowym skretem w lewo z ulicy Botanicznej (jadac w kierunku miasta) do szkoly przy Bocianiej - rano horror.
Skrecajacy i odwozacy do szkoly samochodami rodzice blokuja caly ruch na Botanicznej.
...pomyslec ze za moich czasow jezdzilo sie autobusem... ;-)