10 października 2008

Kolejne lofty w Zielonej Górze

Ulica Fabryczna zmienia się nie do poznania. Stare, pofabryczne budynki zamieniają się w ekskluzywne lofty. Niespełna kilka miesięcy temu oddano do użytku tkalnię czternastkę, a już na ukończeniu jest kolejna inwestycja - to lofty przy ulicy Fabrycznej 17.

Poniemieckimi obiektami zakładu włókienniczego przy ulicy Fabrycznej zajmuje się firma Faktor Nieruchomości i jak mówi jej właściciel - Zbigniew Zjawin, inwestycja będzie gotowa na początku przyszłego roku. „Wykonawca próbuje teraz wykończyć budynek i pod koniec października nowi właściciele będą mogli urządzać pomieszczenia" - mówi. W loftach znajdują się 72 apartamenty od 37 do 130 m2.
Tkalnia siedemnastka nie będzie tak ekskluzywna jak jej poprzedniczka. W nowych loftach nie będzie basenu i sali do fitness, ale i tak budynek będzie charakteryzował bardzo wysoki standard. Będą windy, monitoring, wielki ogród i plac zabaw. Nie zabraknie także miejsc parkingowych.

Przypomnijmy jeszcze, że cena za metr kwadratowy mieszkania w loftach przy ulicy Fabrycznej 17 była dużo niższa niż cena loftów przy Fabrycznej 14. Tu metr mieszkania kosztował 3 tysiące 450 złotych brutto, a wszystkie apartamenty zostały już sprzedane. Oficjalne otwarcie nowych lotów zaplanowano na początek 2009 roku. W planach jest już kolejna podobna inwestycja, ale szczegóły nie są na razie znane.

Źródło: Radio Zielona Góra

1 komentarz:

stały bywalec pisze...

obijacie sie towarzyszu