30 października 2008

Na drogi pójdą miliony

Remont Trasy Północnej, wiaduktu na ul. Sulechowskiej - to najważniejsze inwestycje jakie miasto planuje na przyszły rok

Dokładnie 24,5 mln zł pochłonie odnowienie Trasy Północnej, na odcinku od ronda przy Auchan do ronda Rady Europy. A także budowa kolejnego, owalnego skrzyżowania przy wjeździe w ul. Rzeźniczaka. - Nowe rondo umożliwi mieszkańcom osiedla Zastalowskiego włączenie się do ruchu na Trasie Północnej w dwóch kierunkach - argumentuje Alicja Makarska z urzędu miejskiego.

Kolejne rondo na północy

Planowana przebudowa dróg w tej części miasta wiąże się także z błyskawicznym jej rozwojem. W północnej dzielnicy jak na drożdżach rosną następne osiedla. Rozbudowę planują prywatni deweloperzy a także KTBS i RTBS.

Na dodatek to właśnie w tej dzielnicy, zgodnie z zatwierdzonym studium, ma powstać Strefa Aktywności Gospodarczej. Nowe rozwiązania w komunikacji drogowej bardzo się więc przydadzą.

Kolejna pilna inwestycja, zaplanowana na przyszły rok, to remont wiaduktów wraz z przebudową ul. Sulechowskiej. Temat wałkowany od dawna. Już chyba wszystko o nim powiedziano. Wystarczy wspomnieć tylko, że jeśli wiadukt nie doczeka się odnowy, grozi mu nawet zamknięcie dla ruchu samochodów. Według wstępnych wyliczeń to zadanie będzie kosztowało 15 mln zł.

Tańsze ma być pociągnięcie drogi przez Park Piastowski. Czyli słynnego już połączenia ulic: Botanicznej i Wyszyńskiego. Planowaniu tej inwestycji w przeszłości towarzyszyło wiele protestów obrońców zieleni. Ostatecznie jednak władze miasta chcą przez park poprowadzić jezdnię, która ma kosztować 12 mln zł.

- Umożliwi mieszkańcom Jędrzychowa dotarcie do wschodniej części miasta bez konieczności przejazdu przez Jaskółczą i centrum - uzasadnia szef prezydenckiego gabinetu Tomasz Nesterowicz.

Doczeka się Jędrzychowska

Jak się dowiedzieliśmy w piątek w magistracie, kolejnych remontów doczeka się wreszcie ul. Jędrzychowska. Tym razem za 6 mln zł fachowcy odświeżą odcinek od ul. Winnej do ul. Zbożowej.

W przyszłym roku też, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zmieni się wygląd Szosy Kisielińskiej. Przy skrzyżowaniu z wjazdem na os. Pomorskie powstanie rondo z prawoskrętem w kierunku osiedla. - Inwestor, który przymierza się do budowy Intermarche przygotowuje dla miasta dokumentacje projektową - zdradza Makarska.

Budowa ronda wraz z odnowieniem fragmentu Szosy Kisielińskiej uszczupli miejską kasę o 3 mln zł.
Na wszystkie inwestycje włodarze Zielonej Góry postarają się o dofinansowanie ze środków unijnych a także innych źródeł.

Źródło: Gazeta Lubuska

Brak komentarzy: