10 października 2008

Nowy cmentarz

Nowy cmentarz przy ulicy Wrocławskiej jest już prawie gotowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze pochówki odbędą się tam na przełomie roku. Takie zapewnienia padają z ust szefa Miejskiego Zakładu Pogrzebowego - Mirosława Gruszeckiego, jednak on sam w tej sprawie wypowiadać się nie chce. Powód - kontrola audytorów, którzy sprawdzają funkcjonowanie Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich, które m.in. tworzy Miejski Zakład Pogrzebowy.

Przypomnijmy, że kontrola w ZZUM potrwa około dwóch miesięcy i ma wykazać czy w spółce nie doszło do nieprawidłowości organizacyjnych i finansowych. Prezydent miasta - Janusz Kubicki zapewnia jednak, że prace na cmentarzu są prowadzone zgodnie z planem i nie boi się kontroli, którą prowadzą radni i miejscy audytorzy. „Nowa część cmentarza również wymaga wyposażenia. Dlatego inwestujemy w niego, a pieniądze nie wyparowały" - powiedział Kubicki.

Sama bryła nowego cmentarza robi wrażenie. Jeśli chodzi o ęłęóotoczenie, to stanowi je plac oparty na rzucie wycinka koła z posadzką w formie promieni. Sam plac oświetlono kolumnadą lamp w formie pochodni. W nowoczesnym obiekcie znajdzie się sala pożegnań, sala ceremonialna, a także zamrażarki i chłodnie. Trwają również ustalenia co do zakupu pieca do spopielania. Na razie - jak udało nam się ustalić - jeszcze takiego nie zakupiono.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: