22 października 2008

Zielona Góra: Powstają nowe boiska

W piątek oddano do użytku boisko przy Zespole Szkół Akademickich, w sobotę przy SP-15, a we wtorek podobna uroczystość odbędzie się przy SP-14.

- Pięć lat chodziłam do tej szkoły i grałam w piłkę na tym boisku. Oczywiście nie wyglądało tak pięknie jak dziś - mówiła w sobotę przed przecięciem wstęgi w SP-15 przy ul. Lisiej wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Cieszyła się razem z uczniami, że zyskali tak piękny obiekt. - Mam nadzieję, że będziecie o niego dbali - dodała. - Zajęcia będą się odbywać nie tylko w czasie lekcji, ale także popołudniami. Prowadzić je będą trenerzy osiedlowi.

Symbol solidarności

Sobotnia uroczystość miała podwójny charakter, została połączona z festynem charytatywnym na rzecz chorych uczniów SP-15. Jak podkreślała dyr. szkoły Bożena Szymańska, boisko będzie symbolem naszej solidarności z Piotrusiem i Maciusiem, którzy nie mogli przybyć na imprezę.

Piotruś chodzi do zerówki, ale jeszcze ani razu nie pojawił się na zajęciach. Maciuś jest uczniem II klasy, teraz przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Leczenie obu chłopców jest bardzo drogie. Stąd festyn, z którego dochód przekazany zostanie rodzinom uczniów. Na nowym boisku wystąpiły zespoły sportowe i taneczne.

- Nie wiedziałam, że w naszej szkole dzieje się aż tyle ciekawych rzeczy - zachwycała się pierwszoklasistka Jagoda.
Nauczyciele, pracownicy szkoły upiekli ciasta, przygotowali kiszone ogórki i smalec. Zorganizowali konkursy, aukcje prac itd. Dzięki sponsorom niczego na imprezie nie zabrakło.
reklama

Przetarg do powtórki

Podczas spotkania nauczyciele i uczniowie wypróbowali nowe boisko, rozgrywając mecz. Nieważny był wynik, liczył się dobra zabawa. Podobnie było w piątek w Zespole Szkół Akademickich przy Szosie Kisielińskiej (Gimnazjum nr 10 i IV LO), gdzie także uroczyście z udziałem władz miasta otwarto nowe boisko. Tu rozegrano mecz między drużynami: Stare Boisko (ubiór zawodników świadczył o jego stanie) i Nowe Boisko (eleganckie sportowe stroje). Jutro cieszyć się będą uczniowie SP-14 przy ul. Jaskółczej. Wszyscy bardzo czekali tu na nowy obiekt, bo dotychczas wuefy odbywały się w niezbyt sprzyjających zdrowiu warunkach.

- To jeszcze nie koniec zmian, bo przy boiskach miały być np. bieżnie - zauważają uczniowie. Potwierdza to wiceprezydent Haręźlak: - Dokończymy inwestycje, będą też bieżnie, ale nie teraz. Najpierw chcemy wybudować boiska przy wszystkich szkołach, a dopiero potem dodawać do nich nowe elementy. I budować na osiedlach. Priorytetem są teraz boiska przy Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych, Gimnazjum nr 6, Zespole Szkół Sportowych.
W. Haręźlak dodaje, że miasto będzie się starać o dofinansowanie inwestycji z programów "Orlik 2012" i "Blisko boisko". Ale nie tylko pieniądze są problemem.
- Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie boiska przy Gimnazjum nr 5 i nikt się nie zgłosił, trzeba go więc będzie powtórzyć - podkreśla wiceprezydent.

Źródło: GazetaLubuska.pl

Brak komentarzy: