21 listopada 2008

Kup mieszkanie z dodatkiem, np. z lodówką

Kup mieszkanie, a dostaniesz sprzęt AGD w prezencie. Zielonogórscy deweloperzy nie przekonali się jeszcze do obniżenia cen mieszkań, ale kuszą nietypowymi promocjami

Od kilku dni na billboardach w Zielonej Górze wisi reklama mieszkań przy ul. Rzeźniczaka. Gorzowska firma Rajbud, która buduje tu już kolejny blok, wylicza, że za kawalerkę trzeba zapłacić 97 tys. zł, a za 57-metrowe mieszkanie ponad 200 tys zł. Chociaż w ostatnich miesiącach ceny mieszkań Rajbudu nie zmalały, deweloper znalazł sposób na przyciągnięcie klientów. - Każde młode małżeństwo, które kupi u nas mieszkanie, dostanie w prezencie wybrany sprzęt AGD - mówi Tomasz Narkun, szef biura sprzedaży w Gorzowie. Specjalna oferta dotyczy par, które są najwyżej trzy lata po ślubie. Sprzęt może mieć wartość nawet do 5 tys. zł. Klienci mogą sami wybrać urządzenia, jakie chcą mieć w swoim nowym "M", a Rajbud za nie płaci. - Ceny mieszkań utrzymują się na poziomie ok. 4-4,2 tys. zł za metr kwadratowy. Na obniżkę cen na razie się nie zdecydowaliśmy. W Zielonej Górze bardzo ciężko sprzedaje się mieszkania, więc postanowiliśmy w taki nietypowy sposób walczyć z konkurencją - tłumaczy Narkun. Są już efekty promocji. Na mieszkania zdecydowały się ostatnio trzy pary. Jako prezent wybrały sobie lodówki, pralki i kuchenki elektryczne.

Dużo droższy prezent oferuje swoim klientom zielonogórska firma San-Bud. Deweloper buduje właśnie kolejne mieszkania przy ul. Strumykowej. Promocyjna oferta powinna najbardziej zainteresować rodziny, które mają więcej niż jeden samochód. Jeśli klient zdecyduje się na mieszkanie i garaż, dostaje dodatkowo za darmo miejsce parkingowe w zadaszonej hali. Sprzedawcy zaprzeczają, jakoby promocja była związana z trudną sytuacją na rynku nieruchomości. - Nie mamy problemów ze sprzedażą mieszkań. Pomysł na promocję zrodził się z innego powodu - mówi Hanna Krawczyk, szefowa biura pośrednictwa nieruchomościami Apartament, które zajmuje się sprzedażą mieszkań San-Budu. Wyjaśnia, że os. Źródlane jest bardzo specyficzne. Pomiędzy trzema budynkami jest przestrzeń, którą architekci zaadaptowali właśnie na halę garażową. Na jej dachu znajdzie się plac zabaw, zieleń i ławeczki. W hali jest aż 69 miejsc parkingowych. - Dużo rodzin ma po dwa samochody. Ci, którzy kupią garaż, dostaną jeszcze miejsce w hali. Jest ono warte 16 tys. zł! - wylicza Krawczyk. Szefowa Apartamentu podkreśla, że San-Bud jako pierwszy w Zielonej Górze miał promocyjną ofertę dla szukających mieszkania.

Ani na obniżenie cen, ani na gratisy nie zdecydowała się jeszcze firma Ekonbud Fadom, która buduje mieszkania m.in. przy ul. Nowej.

- Dodatkowe promocje będą nieuniknione - mówi Małgorzata Stasiuk z biura Janczewska i Stasiuk Nieruchomości. Biuro sprzedaje apartamenty przy ul. Źródlanej. - W innych miastach w kraju to już normalny chwyt marketingowy. Klienci mogą liczyć m.in. na darmowe pomieszczenia gospodarcze czy garaże. W Zielonej Górze podobne promocje dopiero się pojawią - komentuje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: