19 listopada 2008

Lesicki o budżecie Zielonej Góry na 2009 rok

Ponad 200 milionów złotych - tyle mają kosztować inwestycje zapisane w przyszłorocznym projekcie budżetu miasta. „Ich wartość będzie największa w historii Zielonej Góry” – komentuje wiceprezydent Dariusz Lesicki i ocenia, że to budżet prorozwojowy.

Na pierwszym miejscu inwestycyjnych wydatków jest basen, który zdaniem wiceprezydenta, będzie warty wizerunku Zielonej Góry. „Ten wysiłek finansowy będzie miał swoje odbicie w odczuciach mieszkańców. W ciągu jednego roku czy dwóch lat nie da się jednak rozwiązać problemów, które narastały przez 30 lat"- dodaje.

Dariusz Lesicki uważa, że założenia zawarte w projekcie budżetu są na miarę miasta. "Mamy kryzys ekonomiczny, gospodarka jest spowolniona i to jeden z powodów, dla którego nie możemy go rozdmuchiwać"- zaznacza.

Dlatego w wielu wypadkach miasto będzie posiłkowało się kredytami. Magistrat liczy również na pozyskanie środków z Unii Europejskiej.
Dariusz Lesicki ujawnił także, że urzędnicy pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zabezpieczyć dochody miasta z tytułu sprzedaży gruntów. Nie chciał jednak podać szczegółów.

Zapowiedział tylko, że mają być one pozytywne dla mieszkańców, którzy będą mogli stać się właścicielami różnych nieruchomości.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: