19 listopada 2008

Można budować basen

Kolejny krok ku basenowi i hali widowiskowo - sportowej! Na szczęście - do przodu. Prezydent Miasta - Janusz Kubicki podpisał dziś zezwolenie na budowę obiektu.

Teren przy Sulechowskiej został uprzątnięty, drzewa, które wadziły usunięte, więc można zaczynać stawiać fundamenty. Podczas wręczenia dokumentu, prezydent mówił, że to historyczny dzień dla Zielonej Góry. "15 lat minęło od kiedy pierwsza koncepcja budowy tego obiektu została przedstawiona. To będzie hala, która będzie spełniała wymagania do rozgrywania spotkań międzynarodowych, no i nie będziemy musieli jeździć kilkadziesiąt kilometrów za miasto by się pokąpać w aquaparku. Nie mamy żadnych opóźnień" - cieszył się prezydent.

Firma Skanska dostała zielone światło od władz miasta i zapewnia, że już za kilka dni ruszą roboty. W styczniu zaplanowano wmurowanie kamienia węgielnego. Artur Piasecki - przedstawiciel firmy, przekonuje, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a efekty pracy będą już niedługo widoczne. "Niedługo wjadą na plac pierwsze dźwigi, nie mamy też żadnych problemów z pozyskaniem podwykonawców z Zielonej Góry" - zapewniał na spotkaniu z dziennikarzami.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli wykonawców, pierwsi zielonogórzanie wezmą kąpiel w czerwcu 2010 roku. Hala ma być 7 pod względem wielkości w Polsce, a władze biorą pod uwagę powiększenie jej pojemności jeszcze bardziej. Jako jedna z nielicznych, będzie też klimatyzowana. Jej koszt to 141 mln złotych.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: