27 listopada 2008

Ruszyła budowa basenu

Koparki poszły w ruch. Na terenie przy ulicy Sulechowskiej na dobre ruszyły prace związane z budową basenu i hali widowiskowo-sportowej.

Firma Skanska otrzymała w ubiegłym tygodniu pozwolenie na budowę i od wczoraj realizuje najważniejszą inwestycję w historii Zielonej Góry. Prace ma zakończyć w czerwcu 2010 roku.
Jak mówi Robert Jagiełowicz - pełnomocnik prezydenta ds. budowy basenu i hali, każdy zielonogórzanin może zobaczyć sprzęt i prace związane ze stawianiem obiektu, przejeżdżając przez ulicę Sulechowską. „Koparki są w ruchu, a ciężarówki wywożą ziemię. Będą też w tym tygodniu dźwigi. Najważniejsze, że drzewa zostały szybko wycięte" - mówi.

Przed nami zima, ale jak zapewnia Robert Jagiełowicz, nie powinna ona znacznie zatrzymać prac związanych z budową basenu i hali. Z informacji jakie uzyskał prezydencki pełnomocnik wynika, że prace można wykonywać bez problemów do temperatury minus 5 stopni. „W styczniu będzie wkopanie kamienia węgielnego, dlatego do tego czasu mają być wylane fundamenty" - dodaje.

W basenie powinniśmy zacząć pływać w czerwcu 2010 roku. Inwestycja będzie kosztować miasto około 145 mln złotych.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: