18 listopada 2008

Wymiana chodników na Osiedlu Łużyckim

Na zielonogórskim os. Łużyckim trwa wymiana chodników. Praca wre, remont przebiega bardzo sprawnie, tyle że jest niebezpiecznie

Ul. Wyszyńskiego codziennie chodzą setki osób, z pobliskiego przystanku dojeżdżają do szkoły, do pracy, tuż obok jest przychodnia.

Jednak remont okazał się nie tylko uciążliwy, ale wręcz niebezpieczny. Bożena Piotroń z przystanku przy ul. Wyszyńskiego codziennie dojeżdża do miasta. Jest zaskoczona, że nikt porządnie nie ogrodził terenu. - Nie ma żadnego zabezpieczenia, a przecież chodzą tutaj małe dzieci - mówi. - Pod twoim nosem na przystanku jeździ koparka. O wypadek nietrudno.

- Tutaj jest mnóstwo małych dzieci, a w ogóle nie jest to odgrodzone - dodaje Natalia, uczennica z pobliskiej szkoły. Kilkadziesiąt metrów dalej, gdzie prace się już zakończyły, widnieje jedynie znak "Przejście druga stroną drogi". Tam jednak żadnego zagrożenia nie ma.

Zdaniem Jana Jaśniewicza, mieszkańca osiedla, logiczne byłoby wyłączenie przystanku na czas remontu. - Przez te kilka dni nic by się nie stało, gdyby ludzie chodzili np. na przystanek przy Wojska Polskiego, a byłoby przynajmniej bezpieczniej.

Pracownik firmy Mag Bud, wykonawcy robót uważa, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. - Nie ma żadnego zagrożenia, roboty są oznakowane taśmą. Jest sprawnie, czysto - mówi. Dodaje, że miasto wyznaczyło godziny, w których prace są ograniczane: - Uzgodniliśmy, że roboty będą mniej uciążliwe między godz. 7.15 a 8 oraz 14 a 15.30. Na pytanie, dlaczego nie przeniesiono przystanku i dlaczego koparka jeździła tuż obok przechodniów, pracownik firmy Mag Bud nie chciał odpowiedzieć i rzucił słuchawką.

- Rozważaliśmy możliwość wyłączenia przystanku, ale to z kolei mogłoby przeszkadzać starszym osobom, które musiałyby pokonać dłuższą drogę do kolejnego - mówi szef gabinetu prezydenta miasta Tomasz Nesterowicz. - Mamy świadomość, że prace są uciążliwe dla mieszkańców i możemy ich za to jedynie przeprosić - dodaje. Magistrat zapewnia, że prace zakończą się lada dzień i nie będą już kolidowały z ruchem pieszych. Remont chodnika przy ul. Wyszyńskiego ma potrwać do 26 listopada.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Brak komentarzy: