19 grudnia 2008

Muzeum Lalek w Teatrze Lubuskim

Jest szansa na muzeum lalek w Teatrze Lubuskim. Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek adaptacji jednego z pomieszczeń teatru na Muzeum Lalek.

Jest to pierwszy krok do tego, aby takie muzeum powstało. Koszt projektu to 476 tysięcy złotych. Realizacja ma obejmować adaptację jednego z pomieszczeń teatru na muzeum i salę warsztatową.

„Jest to cześć większego projektu modernizacji teatru" - mówi dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowski. Jeśli ten plan nie wypali projekt samodzielny zostanie złożony w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warunkiem koniecznym była jednak pozytywna opinia marszałka.

„Liczymy na to, że dostaniemy dofinansowanie z ministerstwa, choć konkurencja jest duża, ale korzyści byłyby ogromne, bo nie tylko powstałoby muzeum lalek, ale cały budynek byłoby gruntownie odnowiony" - mówi wicemarszałek województwa, Tomasz Wontor.
Czy Teatr Lubuski dostanie dofinansowanie z Ministerstwa na modernizację budynku i adaptację jednego z pomieszczeń na Muzeum Lalek będzie wiadomo do końca grudnia.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: