21 stycznia 2009

Będzie "nowy" Park Piastowski

Władze Zielonej Góry złożyły już wniosek o dofinansowanie na modernizację Parku Piastowskiego i rozbudowę Informacji Turystycznej wraz z wypożyczalnią rowerów. Pieniądze mają pochodzić ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Pierwsze przetargi na wykonanie prac są możliwe w przeciągu pięciu miesięcy.

Wiceprezydent Zielonej Góry, Krzysztof Kaliszuk w rozmowie z Radiem Zielona Góra przypomniał, że projekt jest realizowany wspólnie z partnerskim miastem Cottbus. U nas "ucywilizowany" zostanie Park Piastowski, w Cottbus Park Brannitz.

"Uzgodniliśmy z miastem partnerskim Cottbus, że będziemy chcieli zrewitalizować dwa obszary parkowe, a więc Park Piastowski i Park Brannitz" - wyjaśnił Kaliszuk.

A pierwsze kroki w kierunku otrzymania środków z EWT już zostały zrobione. Wnioski na dofinansowanie projektu zostały złożone w sekretariacie technicznym EWT w Zielonej Górze już w pierwszym naborze, 9. stycznia.

"Złożyliśmy też wniosek na Centrum Informacji Turystycznej. które ma powstać na parterze ratusza. Myślę, że te dwa projekty w ciągu czterech miesięcy uzyskają dofinansowanie i za pięć miesięcy rozpiszemy procedurę przetargową" - wyjaśnił wiceprezydent.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: