26 stycznia 2009

Droga przez park

Niebawem powinny rozpocząć się procedury związane z budową drogi przez Park Piastowski. Ulica stanowiąca łącznik między Wyszyńskiego a Botaniczną przetnie teren działek i osiedla domków jednorodzinnych. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku i wówczas rozpocznie się remont ul. Jaskółczej - dzisiaj znacznie przeciążonej ruchem samochodów i na dodatek już mocno zniszczonej.

Wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk w rozmowie z Radiem przypomniał, że droga została wpisana w Zielonogórski Program Inwestycji Drogowych na lata 2009 - 2011.

Kaliszuk zapewnił, że ulica zostanie poprowadzona zgodnie z sugestiami mieszkańców terenów, przez które będzie biegła. W dodatku zostanie z dwóch stron otoczona ekranami dźwiękochłonnymi - od strony osiedla i od strony działek. Na górze natomiast, w Parku Piastowskim powstanie podziemne przejście, tak by spacerujący po parku mogli bezpiecznie się po nim poruszać.

Projektanci zadbali również o bezpieczeństwo ruchu, dlatego zdecydowano się na budowę ronda na ul. Botanicznej. Powstanie ono na wysokości obecnego sklepu spożywczego, przy działkach. Rondo powstanie również na skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Ptasią. Koszt inwestycji wynosi blisko 12 mln złotych.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

pieprzeni idioci,wszystko zniszczą