28 stycznia 2009

Nieruchomość na sprzedaż

Urząd Miasta sprzedaje kolejne tereny. Tym razem prawie w centrum miasta. Nieruchomość na sprzedaż znajduje się przy placu Matejki naprzeciwko Urzędu Marszałkowskiego, za nowym biurowcem. Są tam budynki miejskie i część niezabudowanego terenu.

Nie ma on planu zagospodarowania przestrzennego, ale decyzja o warunkach zabudowy przewiduje przeznaczenie go pod budownictwo mieszkaniowe, usługowe i hotelowe. Wysokość nowych zabudowań nie może przekroczyć czterech kondygnacji i musi nawiązywać stylem do architektury śródmieścia.
Cena wywoławcza to 2 i pół miliona złotych. Czy miasto jest w stanie dostać taką kwotę za sprzedaż tej nieruchomości? W zeszłym roku była taka szansa, było nawet kilku zainteresowanych kupnem inwestorów z Polski, Niemiec i Holandii, ale w tym roku może zdarzyć się tak, że nikt nie będzie chciał kupić tego terenu. „Jeżeli zostanie sprzedany to najprawdopodobniej pod biura" - mówił naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarowania Mieniem - Zdzisław Szczepański.
Na miejskim terenie znajduje się także firma handlowo- usługowa. po kupieniu terenu zostanie ten budynek wyburzony. Co się stanie z właścicielami i pracownikami? ‘Szukamy nowej lokalizacji dla tej firmy" - dodaje Zdzisław Szczepański.
W piątek miasto będzie rozmawiało z właścicielem firmy, która działa na tym terenie o możliwościach przeniesienia działalności w inne miejsce, 2. kwietnia zostanie rozpocznie się licytacja terenu przy placu Matejki.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: