19 stycznia 2009

Opozycja odbiła budżetową piłkę

Radni PO i PiS-u odpowiadają na ultimatum prezydenta. - Stać nas na boiska szkolne i remont stadionu żużlowego - twierdzą.

Przypomnijmy, Janusz Kubicki przedstawił dwie wersje budżetu na ten rok. Jedna zawiera remont stadionu żużlowego, druga m.in. remonty miejskich dróg oraz budowa boisk szkolnych. Kubicki powiedział radnym, że jest w stanie przyjąć tylko jedną z nich.

Nie stać nas na wszystko

- Budżet nie jest z gumy. Ja wiem, że każdy chciałby mieć po pięć mercedesów. Ale nie każdego na to stać. Nas również nie stać na realizację wszystkich zadań w tym roku - podkreślił przy okazji prezydent. Od początku Kubicki nie ukrywa, że dla niego priorytetowa sprawa, to budowa basenu i hali. Radni opozycji czekali kilka dni z odpowiedzią na ultimatów wreszcie w weekend ujawnili swoje stanowisko. Co ciekawe, propozycje zmian budżetowych PiS-u i PO są do siebie bliźniaczo podobne. Zawierają m.in.:
- budowę boisk przy gimnazjach nr 6 i 7 oraz "elektroniku” i "ekologu”
- remont basenu przy Gimnazjum nr 1
- budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkól i Placówek Kształcenia Zawodowego
Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak Platforma Obywatelska wpisały do swoich propozycji remont stadionu żużlowego. Z tym, że PO proponuje inwestycję podzielić na dwa etapy: przed sezonem i po.

Wsłuchujemy się w pomysły

- W zależności od tego, ile z naszych propozycji, i jakie, przyjmie prezydent uzależniamy poparcie dla budżetu - komentuje radny PiS-u Jacek Budziński.

Budziński nie ukrywa, że dla prawicy najważniejsze zadania, to budowa wspomnianych boisk szkolnych, remont basenu przy "jedynce” oraz hala przy ZSiPKZ. - Stadion żużlowy owszem, ale tu wsłuchujemy się w pomysły PO - dodaje radny PiS-u. Twierdzi, że budżet udźwignie proponowane przez nich inwestycje. W tym samym tonie wypowiadają się radni Platformy. - Przedstawiliśmy 12 propozycji, na które stać Zieloną Górę - podsumowuje Marek Kamiński.

To chcą zrobić

Oprócz wspólnych zadań radni PO i PiS-u proponują do budżetu wpisanie kilku mniejszych inwestycji. Oto niektóre z nich:

Platforma Obywatelska:
- dokumentacja techniczna budowy łącznika pomiędzy ulicami: Działkową i Dworcową.
- remonty ul. Węglowej i przyległych oraz ul. Ustronnej i ul. Agrestowej.
- dokumentacja techniczna budowy ul. Modrzewiowej.
- utwardzenie gruntowych ulic: Zbożowej i Irysowej.
- projekt i wykonanie chodnika pomiędzy ul. Piastowską a ul. Kilińskiego

Prawo i Sprawiedliwość:
- zwiększenie środków finansowych na rewitalizację miasta i na zadania wspólne ze spółdzielniami, parafiami i wspólnotami.
- dokumentacja techniczna na fragment ul. Aglomeracyjnej - łącznika ul. Batorego z ul. Zjednoczenia.
- remont i wymiana chodników na os. Słowackiego.
- modernizacja auli przy instytucie im. E. Stein.
- modernizacja pracowni i sprzętu Medycznego Studium Zawodowego w Zielonej Górze

Artur Matyszczyk
Źródło:gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: