29 stycznia 2009

Remonty w ZSM

Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa przymierza się do realizacji remontów zatwierdzonych w planie na ten rok. Mniejsze prace już rozpoczęto, w pozostałych przypadkach o wszystkim zdecydują postępowania przetargowe.

"Przetargi ruszą na przełomie lutego i marca" - mówi Dariusz Maćkowiak, wiceprezes spółdzielni. Do przygotowania są jeszcze kosztorysy i dokumentacja na roboty budowlane.

Remonty zaplanowano na każdym osiedlu. To przede wszystkim wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnej, która będzie prowadzona w 27 budynkach, remonty dachów zaplanowano w 9 blokach, balkonów w 21. Będzie także malowanie klatek schodowych, remonty zespołów wejściowych oraz na wniosek lokatorów uszczelnianie złącz płyt. Spółdzielnia zmodernizuje także 6 placów zabaw.

Osoby, które wymieniły wcześniej okna, a nadeszła ich kolej - dostaną zwrot pieniędzy.

W kilku budynkach będzie przeprowadzony także remont instalacji odgromowej, a klatki schodowe doczekają się nowego oświetlenia.

Osobną sprawą jest termomodernizacja, na którą część środków przeznacza się z funduszu remontowego. Na ten rok zgodę na prace wyrazili lokatorzy 10 budynków - przede wszystkim na osiedlu Słonecznym i Piastowskim. Prace będą prowadzone również na osiedlu Morelowym.

Tegoroczne remonty w Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pochłoną około 13 milionów złotych.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: