14 stycznia 2009

Uniwersyteckie plany 2009

W tym roku Uniwersytet zamierza rozpocząć realizacje kilku inwestycji - rektor jest optymistą i wymienia prace związane z parkiem Naukowo - Technologicznym w Nowym Kisielinie oraz zabiegi, które mają za zadanie wpisać projekt na listę priorytetów u marszałka. W planach jest także modernizacja Wydziału Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji - uczelnia ubiega się o pieniądze centralne z ministerstwa a przebudowa miałaby kosztować około 50 milionów złotych.

Kolejny krok to budowa biblioteki i następne zabiegi o wpisanie na marszałkowską listę priorytetową. Projekt, który zakłada budowę dużego obiektu zostanie przerobiony - budynek ma być mniejszy, ale ekskluzywny. UZ rezygnuje z części dydaktycznej i zaplecza administracyjnego. Cześć służąca pracy naukowej i bezpośredniego kontaktu studenta z książką nie zostanie ograniczona.

Następne zadanie to przebudowa akademika Wcześniak, gdzie przypomnijmy, ma powstać Dom Studenta o podwyższonym standardzie. To zadanie oszacowano na nieco ponad 20 milionów złotych. Prace mają szansę ruszyć jeszcze w tym roku. Budowa biblioteki, która miałaby kosztować około 45 milionów złotych rozpoczęłaby się w przyszłym.

Jeśli chodzi o stronę naukową - Uniwersytet chce postawić na pozyskanie kolejnych uprawnień do doktoryzowania na wydziale Nauk Biologicznych z biologii, Wydziale Ekonomii i Zarządzania z zarządzania oraz Wydziale Humanistycznym z językoznawstwa i Wydziale Artystycznym.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A propos bibliotek. Czy w tym stuleciu doczekam się remontu wojewódzkiej na Wojska Polskiego ?