14 stycznia 2009

W Zielonej Górze warto inwestować w hotele

Branża hotelowa w Zielonej Górze ma się nieźle. Qubus Hotel ledwie zakończył jedną inwestycję, już przymierza się do następnej. W przyszłym roku w mieście ma powstać ekonomiczny hotel Campanile.

Inwestycja w Qubus Hotel w Zielonej Górze zakończyła się w grudniu zeszłego roku. Wyremontowano wszystkie łazienki na pierwszym piętrze. Obecnie mają one nowe wnętrza i wyposażenie. - Chcemy, żeby nasz standard został utrzymany i żeby wymagania Gości były w pełni spełnione. Zależy nam również na tym, żeby się rozwijać, nie możemy stać w miejscu, stąd te zmiany - tłumaczy Aleksandra Papis, specjalistka ds. sprzedaży i marketingu. Wkrótce w hotelu rozpoczyna się remont łazienek w pokojach na parterze. Pojawią się tam nowe prysznice, wanny oraz wystrój. Jak przekonuje A.Papis, inwestycje tego typu organizowane są z rocznym wyprzedzeniem, muszą być zatwierdzone w budżecie. - To nie jest tak, że wystraszyła nas konkurencja. Jestem pewna, że dla każdego znajdzie się miejsce na rynku. Zielona Góra jest miastem gdzie baza hotelowa jest uboga i nie ma, aż tyle hoteli takiej klasy jak nasz - mówi A.Papis. Hotel Qubus w Zielonej Górze jest od 1996 roku. W trzygwiazdkowym hotelu jest 56 pokoi (24 dwuosobowe i 32 jednoosobowe) i 80 miejsc. Za nocleg w pokoju jednoosobowym, ze śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego trzeba zapłacić 93 euro, w dwuosobowym 116 euro. Hotel dysponuje także centrum konferencyjnym oraz bufetem. Inwestycje w Zielonej Górze to nie koniec zmian w sieci. W połowie tego roku planowane jest otwarcie hoteli w Gdańsku i Bielsku Białej.

Ubogą bazę hotelową w Zielonej Górze w przyszłym roku wzbogaci hotel Campanile, który ma stanąć przy ul. Wrocławskiej w pobliżu galerii Focus Park (w miejscu dawnej Estrady). Wspólnie wybudują go dwie firmy, wiedeńska spółka Warimpex i francuski Louvre Hotels. Warimpex jest właścicielem 18 luksusowych i biznesowych hoteli w Polsce, Czechach i na Węgrzech, natomiast francuska firma zarządza ponad 800 hotelami w dziewięciu krajach Europy. W Zielonej Górze planują postawić trzygwiazdkowy hotel, w którym będzie ok. 100 klimatyzowanych pokoi z łazienkami, sale konferencyjne oraz luksusowa restauracja. Obiekt ma być zaliczany do klasy hoteli ekonomicznych. Za nocleg trzeba będzie zapłacić od 150 do 260 zł.

Patryk Świtek
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: