05 stycznia 2009

Wolniejsze prace na placu budowy

Firma Skanska zwolniła prace przy budowie basenu i hali sportowej w Zielonej Górze. Wykonawca największej w historii miasta inwestycji, nie jest w stanie kontynuować części prac, gdyż na przeszkodzie stanęła zima.

Minusowe temperatury i opady śniegu nie pozwalają wylewać betonu i prowadzić poważniejszych robót, a tylko pomiary i drobne prace budowlane. Nie oznacza to jednak, że termin oddania inwestycji znacznie się przesunie. Jak mówi Robert Jagiełowicz, pełnomocnik prezydenta ds. budowy basenu i hali w Zielonej Górze, prace idą teraz wolniej, ale wcześniej udało się trochę nadrobić, bo sprzyjała aura.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to - nawet mimo chwilowego przestoju - basen i hala ruszą wcześniej niż planowano. Szczegółowy harmonogram prac będzie znany pod koniec marca. Tym samym spełnią się słowa znanej zielonogórskiej wróżki, która przepowiedziała na antenie Radia Zielona Góra, że otwarcia basenu i hali możemy spodziewać się już w tym roku. A oficjalne otwarcie zaplanowano na czerwiec 2010 roku.

Katarzyna Fedro

Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: