18 lutego 2009

Bezpieczne ścieżki rowerowe

Rowerzyści, chcą by miasto jeszcze bardziej dbało o ich bezpieczeństwo. W Urzędzie Miasta złożyli pismo, w którym proszą o wniesienie zmian do projektów zaplanowanych remontów ulic Sulechowskiej, Sienkiewicza i Trasy Północnej. Ich zdaniem w planach zabrakło rozwiązań służących bezpiecznej jeździe na jednośladach.

„Chcemy, aby wytyczono przejazdy dla rowerzystów, wprowadzono objazdy przystanków autobusowych i wykonano ścieżkę rowerową do basenu przy Sulechowskiej" - mówił Robert Górski. „Zdajemy sobie sprawę, że projekt Sulechowskiej powstał 2 lata temu, ale mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno, by poprawić błędy" - dodaje Górski.
Rowerzyści zadowoleni są natomiast z innych uzgodnień. Dzięki współpracy z nimi powstał dobry projekt trasy nazwanej Zieloną Strzałą, która połączy aleję Zjednoczenia z ulicą Botaniczną. „Trasa zepnie wiele ścieżek już istniejących - będą zjazdy, kładki nad ruchliwymi ulicami, odpowiednia nawierzchnia, czyli asfalt, a w miejscach gdzie jest duże natężenie pieszych przewidziano stworzenie chodników z ławkami, tak, że nie będzie konfliktu między pieszymi i rowerzystami. Będzie można bezpiecznie przejechać całe miasto" - komentuje Górski.
Rowerzyści zabiegają również o obniżenie krawężników na alei Wojska Polskiego i Wyszyńskiego. Miasto w tym momencie zapoznaje się z ich postulatami. Być może odpowiedź Urzędu poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

To oni nie zaprojektowali ścieżek na Sulechowskiej ?!!?!?