11 lutego 2009

Dodatkowy milion na stadion!

Są kolejne pieniądze na przebudowę stadionu żużlowego w Zielonej Górze. Zarząd województwa lubuskiego podzielił dziś dodatkową pulę unijnych środków na rozbudowę infrastruktury lokalnej i rozwój regionalny. Do kasy miasta trafi milion złotych na modernizację obiektu przy ulicy Wrocławskiej.

Jak mówi marszałek województwa lubuskiego - Marcin Jabłoński, do rozdysponowania była dość poważna kwota. Niestety, unijne ograniczenia nie pozwoliły wydać jej na nowe projekty. Wartość całego projektu przebudowy stadionu żużlowego to nieco ponad 10 mln złotych. Władze województwa dały wcześniej około 4 mln 600 tys. złotych dofinansowania, a teraz dorzucają kolejny milion.
W najbliższym czasie władze województwa lubuskiego podzielą kolejne dodatkowe środki w ramach zintegrowanego programu operacyjnego. Jeszcze w tym tygodniu powinna być znana także tzw. lista indykatywna projektów, które otrzymają dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. O pieniądze walczy m.in. projekt zakładający przebudowę ulicy Sulechowskiej i budowę parku technologicznego w Nowym Kisielinie.

Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: