10 lutego 2009

Hala w Gimnazjum nr 2 gotowa!

Uczniowie Gimnazjum nr 2 doczekali się hali z prawdziwego zdarzenia. Od ponad miesiąca ćwiczą w bardzo komfortowych warunkach - w nowej sali gimnastycznej, która stanęła przy ulicy Cyryla i Metodego. Odbiór techniczny hali miał miejsce w grudniu ubiegłego roku, a uroczyste otwarcie hali ma nastąpić w połowie marca.

Gimnazjaliści z "dwójki", którzy dziś ćwiczyli w nowej hali, nie ukrywali swojej radości. Damian i Marta mówili Radiu Zielona Góra, że już nie muszą cisnąć się w małej sali gimnastycznej, a nawierzchnia nowego obiektu jest bezpieczniejsza. "Jeszcze jest trochę zimno, ale dajemy radę. Jestem pewna, że nie wpadnę na ścianę" - mówili uczniowie.

W tej chwili zakończone zostały dwa etapy budowy hali przy Gimnazjum nr 2, a na trzeci - ostatni etap, nie ma niestety środków. "A przydałyby się jeszcze szatnie" - mówi wicedyrektor szkoły Ireneusz Łuczak, który na co dzień trenuje piłkarzy ręcznych. "Dla młodzieży jest rewelacyjnie! W tej chwili mamy bramki i prowadzimy zajęcia piłki nożnej i piłki ręcznej, ale niedługo zagramy w siatkówkę i koszykówkę, a nawet w tenis" - powiedział nauczyciel.

Radny Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Budziński, który wielokrotnie na sesji Rady Miasta wyrażał zaniepokojenie postępami prac związanymi z budową hali, może teraz spać spokojnie. A przypomnijmy, że w pewnym momencie zabrakło pieniędzy na dokończenie budowy. "Jeśli takie obiekty się sprawdzą, to nie jest wykluczone, że będziemy budować kolejne przy innych placówkach oświatowych" - dodał radny.

Lada dzień w nowej hali zostaną zamontowane składane trybuny, które pomieszczą około 300 osób. Na wykonanie i wyposażenie hali miasto wydało około 3 mln złotych.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: