02 lutego 2009

Hotel Campanile już za rok

Hala Ludowa za kilka miesięcy zniknie z mapy Zielonej Góry. Władze miasta dogadały się już w sprawie obiektu, w którego miejscu stanie ekonomiczny hotel. Rozmowy z zielonogórskim przedsiębiorcą – Markiem Warsickim oraz inwestorem zakończyły się sukcesem i dawną Estradę zastąpi hotel Campanile.

Przypomnijmy, że obiekt niszczeje od 2001 roku. Właściciel hali dostał w Urzędzie Miasta pozwolenie na rozbiórkę budynków, ale chciał wprowadzić na ten teren obiekt wielkopowierzchniowy. Była też mowa o apartamentowcu. Ostatecznie stanęło na tym, że Halę Ludową zastąpi hotel.

Jak mówi wiceprezydent miasta - Dariusz Lesicki, największym problemem były uzgodnienia co do obecnego właściciela nieruchomości. „Myślę, że w tej chwili strona p. Warsickiego, strona miejska i inwestora są zadowolone z ostatnich uzgodnień" - powiedział.

W Zielonej Górze ma powstać budynek sześciokondygnacyjny, zagospodarowany zostanie również teren wokół obiektu. W pobliżu pojawi się także jedna z sieci fast foodów. „Wydaliśmy warunki zabudowy i zagospodarowania terenu" - powiedział Lesicki. W drugim kwartale tego roku mają rozpocząć się prace budowlane, a hotel Campanile ruszy za rok.

Podobnych hoteli jak w Zielonej Górze, w całej Polsce ma powstać dokładnie dwadzieścia pięć.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: