16 lutego 2009

Koncepcja powiększenia hali gotowa

Dzisiaj kolejna odprawa wykonawców basenu i hali z dyrekcją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inżynier kontraktu określi stan zaawansowania konkretnych robót i omówiony zostanie szczegółowy harmonogram kolejnych etapów prac.

Wykonawca czeka też na odpowiedź miasta w sprawie powiększenia hali. „Przekazaliśmy dyrekcji MOSiR-u koncepcję powiększenia hali do 5 tysięcy elementów stałych. Jeśli decyzja będzie pozytywna, dokonamy pełnego przeprojektowania"- mówił manager projektu Artur Piasecki. Zapewniał, że nie będzie problemu z powiększeniem, mimo że prace fundamentowe już dobiegają końca. „Przekazaliśmy szczegółową koncepcję, gdzie dodatkowe miejsca można uzyskać, czekamy tylko na odpowiedź. Wtedy nastąpią korekty w wykonywanych pracach, ale nie wpłynie to na terminowość oddania inwestycji. Koszty oczywiście się zwiększą" - tłumaczył manager. Hala, oraz basen - zgodnie z zapowiedziami wykonawcy - mają być oddane do użytku wiosną przyszłego roku.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

3 komentarze:

tomcioZG pisze...

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z halą. Czyżby chciano przeprojektować halę sportową z 4800 miejsc na 5000?
Jak dla mnie 4800 miejsc siedzących jak na Zieloną Górę to i tak dużo. Szczerze mówiąc zastanawiam się czy kiedykolwiek hala zostanie zapełniona :) Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

O to później będziemy się martwić :)
Ale 25 metrowego basenu to im nigdy nie zapomnę :/

Anonimowy pisze...

pozniej to bedziez za pozno jak bedzie trzeba miliony rocznie placic utrzymania tego kolosa, ktory zapene momentalnie popadnie w dlugi, tak jak juz sie stalo z palmiarnia ;)