23 lutego 2009

Miliony na "schetynówki"

Prawie 62 miliony złotych trafią do kasy województwa na tzw. "schetynówki". Ponad półtora miliona złotych z tej puli przeznaczone będzie na remont ulicy Sienkiewicza. Dziś na konferencji prasowej wojewoda Helena Hatka mówiła o finansowaniu projektów w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych".


Wszystkie inwestycje zostaną dofinansowane z rezerwy budżetowej, będzie można także zaoszczędzić. "Minister spraw wewnętrznych zdecyduje, czy zaoszczędzone pieniądze trafią do samorządów na dofinansowanie już zaakceptowanych projektów, czy na realizację nowych" - powiedziała wojewoda Helena Hatka.

Projekty były poddawane ocenie według ogólnopolskich kryteriów. Nie wszystkie jednak pomysły uda się zrealizować w tym roku. "Na liście rezerwowej czeka 9 inwestycji, które nie zakwalifikowały się do programu" - mówił przewodnicząca komisji oceniającej - Anna Maćkowiak.

Już wiosną rozpoczną się remonty lubuskich "schetynówek" w tym zielonogórskiej ulicy Sienkiewicza. A w sierpniu zostanie ogłoszony kolejny konkurs na budowę dróg lokalnych i kolejne 62 miliony złotych będzie do rozdania samorządowcom.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: