18 lutego 2009

Nie wszystko stracone

Nie jesteśmy Krakowem ani Toruniem – dlatego Zielona Góra odpadła w wyścigu o środki z rządowego Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska. Tak skomentowała odrzucenie projektu miasta o dofinansowanie rewitalizacji starówki - wicemarszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Nie wszystko jednak stracone ponieważ takie placówki jak muzeum i teatr - ubiegają się o dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Wicemarszałek Elżebieta Polak widzi bowiem szansę wpisania obu projektów na listę indykatywną. „Województwo lubuskie zarządza tymi inwestycjami, to są regionalne instytucje, nie ma więc wątpliwości, żeby te zadania muszą się znaleźć na liście indykatywnej. Zarówno modernizacja infrastruktury Muzeum Ziemi Lubuskiej jak i Teatru ma szansę znaleźć się wśród priorytetów. Tym bardziej, że są to zadania przygotowane bardzo dobrze, posiadają wszystkie niezbędne dokumenty są więc w pełni gotowe do realizacji a na takich zależy nam najbardziej" - dodała Elżbieta Polak.

Agnieszka Dyderska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: