10 lutego 2009

Nowy inwestor w Zielonej Górze!

ITM Poland, to nowa firma, jaka zainwestuje w Zielonej Górze. Informacja ta została ujawniona dzisiaj podczas noworocznego spotkania władz miasta z przedsiębiorcami. ITM Poland to firma zajmująca się specjalistyczną techniką zabezpieczeń i monitoringu. Początkowo zatrudni ok. 50 osób. Na pracę mogą liczyć przede wszystkim absolwenci kierunków technicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami, władze miasta wręczyły również nagrody tym firmom i instytucjom, które ich zdaniem przyczyniły się nie tylko do rozwoju nowych technologii, ale i pozytywnie wpłynęły na wizerunek miasta.
Prezes ITM Poland - Jarosław Śnieszko w rozmowie z Radiem Zielona Góra przedstawił szczegóły nowej inwestycji. Zakład powstanie niedaleko ADB. "Wartość naszej inwestycji w pierwszym etapie szacujemy na kilkanaście milionów złotych. Będzie to inteligentne centrum monitorowania wszelkiego rodzaju sygnałów; standardowy monitoring obiektów, monitoring wizyjny, medyczny - popularny dzisiaj na Zachodzie. To także zdalne zarządzanie inteligentnymi budynkami" - wyjaśniał prezes Śnieszko.
Zatrudnienie w ITM znajdzie ok. 50 osób. Później, liczba ta ma wzrastać. Rynkiem zbytu dla ITM ma być nie tylko Polska, ale i Europa Zachodnia, m.in. Wielka Brytania. „Rozmowy z nowym inwestorem trwały od roku" - mówił wiceprezydent miasta, Dariusz Lesicki. "Te rozmowy rozpoczęły się rok temu, podczas takiego spotkania. Teraz jesteśmy w przededniu podpisania umowy na dzierżawę gruntów" - powiedział wiceprezydent.
A wracając do spotkania z pozostałymi przedsiębiorcami, to warto powiedzieć, że prezydent miasta przedstawiał biznesmenom przede wszystkim plany magistratu na najbliższą przyszłość. Nie obeszło się oczywiście bez sztandarowej inwestycji - basenu i hali widowiskowo-sportowej. Przedstawiono również inne, znane już zielonogórzanom plany: program inwestycji drogowych, inwestycje w oświacie, mówiono o remoncie stadionu żużlowego.
Na koniec władze miasta przyznały nagrody czterem firmom: LUG, NORDIS, KTBS i ADB.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: