12 lutego 2009

Parking przy szpitalu?

Parking na 100 samochodów przy szkole medycznej. Taki ma szansę powstać, starają się o to władze miasta. Problem jednak w tym, że teren na którym mógłby znajdować się parking należy do marszałka, a ten od roku nie odpowiedział na propozycję miasta.

Wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk w rozmowie z Radiem Zielona Góra powiedział, że chodzi o niewykorzystywane dzisiaj miejsce przy szkole, od strony ulicy Waryńskiego.
"Chcielibyśmy stworzyć ze środków własnych miasta parking na ok. 100 samochodów" - mówił wiceprezydent Kaliszuk. Chodzi o to, by pacjenci mieli wjazd na teren szpitala od strony Waryńskiego. Takie rozwiązanie - w przekonaniu magistratu - ułatwiłoby w znacznym stopniu dotarcie do obiektów szpitalnych, przede wszystkim przyjezdnym. Dzisiaj muszą kluczyć przez Chrobrego i Podgórną. Magistrat wystąpił do marszałka województwa o zgodę na przejęcie gruntów.
Wicemarszałek Elżbieta Polak zapowiedziała przyspieszenie prac w tym temacie, bo o pomyśle stworzenia parkingu Urząd Marszałkowski został poinformowany... rok temu. Do dzisiaj żadne decyzje nie zapadły.
Dodajmy tylko, że dzisiaj pacjenci szpitala i Polikliniki mają do dyspozycji miejsca przy Wazów, Podgórnej i Zyty. Ta liczba miejsc postojowych nie jest jednak wystarczająca.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: