06 lutego 2009

Plan rewitalizacji miasta

W 2009 roku władze Zielonej Góry wspólnie z Fundacją na Rzecz Rewitalizacji Miasta znów zadbają o stare kamienice, place zabaw i parkingi przy kościołach. Jest już gotowy plan prac związany z rewitalizacją starówki, a także modernizacją infrastruktury na osiedlach.

Jak poinformował nas naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta - Paweł Urbański, zdecydowana większość prac będzie przeprowadzona w ramach tzw. zadań wspólnych. Przypomnijmy, że chodzi o zadania, które w połowie finansuje miasto, a w połowie spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i parafie.

Jak powiedział naczelnik Urbański, który współpracuje z Fundacją na Rzecz Rewitalizacji Miasta, priorytetem będą zadania, które stanowią kontynuację prac z 2008 roku czyli place zabaw i ich ogrodzenia czy parkingi przy kościołach. W tej chwili do Urzędu Miasta wpłynęły 64 wnioski, na łączną kwotę około 7 mln złotych. Pieniędzy do rozdania jest mniej - około 2,5 mln.

W planach miasta i Fundacji na Rzecz Rewitalizacji jest również odnowienie kilku kamienic na starówce, ale tu jest potrzebna zgoda i wkład finansowy właścicieli budynków. Wniosków o nowe elewacje kamienic wpłynęło do miasta 31, na łączną kwotę 4 mln złotych.

Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym roku Fundacji na Rzecz Rewitalizacji Miasta udało się zmienić elewację kilku kamienic na deptaku, w tym budynku, w którym mieści się Szkoła Muzyczna.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: