04 lutego 2009

Stadion jak marzenie

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za dwa lub trzy lata Zielona Góra może mieć stadion żużlowy z prawdziwego zdarzenia. Dziś prezydent Zielonej Góry - Janusz Kubicki przedstawił miejską wizję stadionu, który docelowo ma pomieścić 20 tysięcy kibiców.

Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie projektu budowlanego rozbudowy stadionu przy ulicy Wrocławskiej, a pierwszy z sześciu etapów prac ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Będzie to modernizacja pierwszego łuku, a także wprowadzenie systemu ewidencji kibiców.

Jak mówi prezydent miasta - Janusz Kubicki, stadion nie będzie w całości zadaszony, a tylko jego część. W kolejnych etapach jest budowa wieżyczki sędziowskiej, a także sanitariatów dla kibiców na terenie całego stadionu. "Ciągi komunikacyjne będą znajdować się z tyłu, za trybunami. A pod trybunami będą pomieszczenia warsztatowe i punkty gastronomiczne" - mówił prezydent. Pierwsze prace mają ruszyć po zakończeniu sezonu ligowego 2009.

Cała inwestycja ma kosztować 50 mln złotych. Część pieniędzy ma pochodzić ze środków zewnętrznych, ale jeśli magistrat nie otrzyma dofinansowania, miasto sfinansuje budowę ze środków własnych i wtedy termin jej zakończenia może się przesunąć nawet o 10 lat.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: