25 lutego 2009

W końcu nowe przedszkole

Przedszkole przy ulicy Waszczyka w końcu znajdzie się na oświatowej mapie Zielonej Góry. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę. Wczoraj miejscy radni zdecydowali, że obiektem będzie zarządzał Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wiceprezydent miasta Wioleta Haręźlak zapewnia, że nic już nie stoi na przeszkodzie, by w końcu doprowadzić do realizacji tej inwestycji. „Jesteśmy po procedurach formalnych - jest pozwolenie na budowę, będziemy rozpisywać przetarg na realizację projektu, tak aby 1. września przedszkole mogło być uruchomione" - mówiła.
Do przedszkola przy Waszczyka będzie przeprowadzony dodatkowy nabór - później niż do pozostałych miejskich placówek. „Chcielibyśmy, aby prace adaptacyjne zakończyły się do końca lipca i jeśli to się uda, od 1. września do przedszkola przyjmiemy dzieci. Jest to jedyne przedszkole w tym rejonie Zielonej Góry i na pewno będzie duże zainteresowanie placówką" - dodawała wiceprezydent miasta.
Nowe przedszkole będzie się znajdowało w pomieszczeniach na parterze istniejącego już bloku. Będą w nim działały dwie grupy.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: