05 lutego 2009

Wieże będą zagospodarowane

Szykuje się prawdziwa rewolucja na terenie byłej Polskiej Wełny. Właściciel jednej z części obiektu - spółka Amfilada w Zielonej Górze zapewniła dziś Radio Zielona Góra, że w dwóch niezagospodarowanych dotychczas wieżach Focus Mall powstanie przedszkole, restauracja, bank, a także jednodniowy szpital, w którym będzie można wykonać badania i poddać się szybkim zabiegom.

Już w marcu ruszą prace związane z adaptacją tej części budynku. Firma Parkridge Retalil - właściciel galerii Focus Mall, wymienił okna i zrobił elewację, a firma Amfilada zajmie się aranżacją wnętrz.

O szczegółach i planach Amfilady opowiada Artur Piasecki - członek zarządu firmy. "Chcemy, aby pojawiły się tam banki finansowe, biura dla adwokatów i prawników, a także przedszkole prowadzone systemem niemieckim. W planach jest również dyskoteka i restauracja" - mówi. A mowa jest o około 9 tys. metrów kwadratowych. Na pomieszanie, które obecnym właścicielem jest Amfilada są już pierwsi chętni. Część budynku ma zostać wynajęta, ale zarząd firmy nie wyklucza także sprzedaży.

Według nieoficjalnych informacji, Amfilada za dwie wieże Polskiej Wełny zapłaciła firmie Parkridge Retail 10 mln złotych.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Tak, niech jeszcze dodaja kolejne miejsca, do których ludzie chętnie bedą przyjezdzac - niewadomo juz teraz gdzie parkujac.
A jak juz sie zaparkuje - PRAWIDLOWO - to albo wysiadając wyginac trzeba sie w paragraf - by nie obic sasiadowi auta drzwiami.
Badz po powrocie zastac auto obite przez sasiada, któremu nie chcialo sie przyjmowac przy wysiadaniu pozycji w.w., badz przyrysowane - ktos mial malo miejsca na cofanie.
Gratuluje planiscie parkingu którego szerokosc miejsc parkingowych jest wprost proporcjonalna do jego umyslu. Bez obrazy...
Ciekawi mnie tylko gdzie zaparkuja nastepne samochody...

Zolw-ed9