05 lutego 2009

WOSiR - starania o modernizację

"To ma być ośrodek sportu i rekreacji - bardziej z naciskiem na wypoczynek dzieci i młodzieży" - mówi Stanisław Domaszewicz, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj spotkała się społeczna rada Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w podzielonogórskim Drzonkowie.

Gotowa jest koncepcja rozwoju i modernizacji ośrodka. "Takie działania są bezwzględnie potrzebne, bo ośrodek był przecież budowany w latach 70." - przypomina Domaczewicz. Trzeba wyremontować hotel, baseny, strzelnicę, hale i stajnie. W planach jest również budowa hali targowo - sportowej.

Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu wskazuje, że młodzież z całego regionu realizując program szkolny mogłaby wypoczywać i korzystać z bazy ośrodka, a jednocześnie odwiedzać zielonogórskie ośrodki kulturalne. "Chodzi o to, by ośrodek miał szeroką gamę usług i po prostu żył" - podkreśla Stanisław Domaczewicz.

Zarząd województwa pracuje nad utworzeniem listy indykatywnej. Do tego spisu zgłoszono również prace planowane w WOSIR. „Szanse są spore" - ocenia Domaszewicz.

Decyzja zostanie ogłoszona prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

W ubiegłym roku zostały zabezpieczone pieniądze na wkład własny do tych inwestycji - to 4 miliony 700 tysięcy złotych. Jednocześnie czynione są starania o pozyskanie środków centralnych - w przyszłym tygodniu spodziewana jest wizyta przedstawicieli Ministerstwa Sportu i związków sportowych z Warszawy.

Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: