11 marca 2009

KTBS buduje

Budowę blisko 700 mieszkań ma w planach zielonogórskie Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W trakcie budowy jest budynek przy ul. Potokowej. 33 mieszkania mają zostać oddane do użytku w czerwcu.

Kolejna inwestycja, która ma się rozpocząć w tym roku to dwa bloki przy ul. Anny Jagiellonki i Elektronowej. „W tym miesiącu powinniśmy dostać promesę z banku, zaraz potem ruszy budowa 110 mieszkań i około 20 garaży" - wylicza Janusz Jankowski, prezes spółki. Budowa, według planów, ma zakończyć się pod koniec roku.

KTBS złożył też 4 wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego na budynki na osiedlu Śląskim, Kaszubskim przy ul. Ludowej i na ostatni etap inwestycji przy Anny Jagiellonki z boiskiem. Jak mówią władze spółki - wnioski zostały dobrze ocenione, a KTBS jest w trakcie wykonywania projektów na osiedle Śląskie i Kaszubskie. Ma na nich powstać około 440 mieszkań. Jeśli projekty będą gotowe a bank udzieli promesy, budowa zacznie się pod koniec roku.

Pod znakiem zapytania stoi tegoroczne rozpoczęcie budowy przy ul. Ludowej, tu pojawił się problem kanalizacji, którą trzeba zmodernizować.
Dodajmy, że wydłuża się lista oczekujących na mieszkanie w zasobach KTBS. Teraz widnieje na niej około 600 nazwisk. Wnioski składa wielu młodych ludzi - zauważa Janusz Jankowski.

Prezes spółki odniósł się także do niedawnych zarzutów radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy ostatnie podwyżki w budynkach KTBS uznali za nieuzasadnione. „Podwyżki są podyktowane wyższym oprocentowaniem kredytów. Zielona Góra i tam ma jedne z najniższych czynszów w kraju" - zaznacza Janusz Jankowski. Dodaje też, że lokatorzy, którzy mieszkają w zasobach KTBS wpłacali partycypacje kosztów mieszkania na poziomie 30 procent i wiedzieli, że budynki są budowane z kredytów długoterminowych.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: