18 marca 2009

Nowa fabryka Lumelu

W Strefie Aktywności Gospodarczej otwarty został nowy zakład Lumelu. Dziś oficjalnie otwarto halę produkcyjną na ul. Słubickiej 1. Budynek powstał w niespełna rok. Na 14. tysiącach metrów kwadratowych znajdują się hale, w których znajduję się produkcja, magazyny i narzędziownia.

Dziś szefowie firmy wraz zaproszonymi gośćmi i włodarzami miasta zwiedzili hale produkcyjne. Powstał tam nowoczesny budynek, w którym znajduje się nie tylko produkcja, ale i administracja. "Choć kryzys i nas dotknął nadal staramy się rozwijać .Na nowym obiekcie pracuje 400 osób, zwiększona jest także produkcja. Inwestycja powstawała od 2006 roku. Odczuwamy skutki spowolnienia gospodarczego, ale rozpoczęliśmy inwestycję, którą teraz kończymy i mamy zamiar dalej dobrze funkcjonować" - mówił prezes Lumelu Wiesław Ocytko.
Inwestycja powstała na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej jest wynikiem zamiany. Miasto oddało Lumelowi cześć terenu przy ulicy Słubickiej w zamian za nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego. „To jest sukces także miasta i mieszkańców, bo dzięki takiej inwestycji mieszkańcy znajdują zatrudnienie, a nam się udaje zatrzymać inwestora w mieście. Przed dwoma laty miasto kupiło obiekty administracyjne przy ul. Dąbrowskiego, w zamian za to Lumel otrzymał działkę przy ul. Słubickiej. Dzięki temu Lumel nie zbudował obiektu w innym mieście, a pozostał w Zielonej Górze z korzyścią dla miasta" - powiedział wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk.Inwestycja kosztowała około 40 milionów złotych. W 25 procentach została sfinansowana ze środków własnych Lumelu, a pozostała część to kredyty inwestycyjne.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Zdjęcia obiektu można obejrzec na stronie, dodane 02 marca 2009

Brak komentarzy: