10 marca 2009

Nowe parkingi

Powstaje pięć nowych parkingów. Do końca maja w Zielonej Górze przybędzie blisko sto miejsc postojowych. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Zatoki parkingowe zostaną utworzone na Słowackiej, Festiwalowej, Chopina, II Armii i Staszica.

Zastępca kierownika Biura Zarządzania Drogami Henryk Napierała podaje dokładne lokalizacje - zatoki powstaną na Słowackiej na wysokości szkoły - tu będą 34 miejsca. Kolejny parking będzie utworzony na początku ulicy Festiwalowej przy wjeździe z Ptasiej - tam miejsc będzie 19. Dziesięć samochodów będzie mogło stanąć na Chopina na wysokości wieżowca nr 11. Następny parking powstanie na II Armii - równolegle do Wyszyńskiego i będzie przeznaczony dla 18 samochodów. Ostatni - poprawi sytuację parkingową przy szpitalu - przy skrzyżowaniu Staszica z ulicą Wazów przybędzie 13 miejsc.
Przy szkole na Słowackiej prace już się rozpoczęły i jak mówią mieszkańcy - w końcu w tym miejscu będzie można zaparkować „po ludzku". „Teraz można pogubić koła, ludzie często tu urywają tłumiki i zjeżdżają z wysokiego krawężnika" - mówili. Dodawali, że najwięcej samochodów szuka miejsca popołudniami, również dlatego, że na terenie szkoły jest basen i sporo osób z niego korzysta. Nasi rozmówcy podkreślali też, że dzięki nowemu parkingowi będzie na Słowackiej po prostu ładniej.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: