10 marca 2009

Pomnik Bachusa na deptaku

W centrum deptaka stanie pomnik Bachusa. Rada do Spraw Form Przestrzennych powołana przez prezydenta miasta zdecydowała, że na skrzyżowaniu ulicy Kupieckiej z Niepodległości postawiony zostanie symbol Winobrania - Bachus . Komisja, która zajmowała się wyborem pomnika brała pod uwagę kilka propozycji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się dwa pomysły: pomnik Bachusa lub Tadeusza Kuntze.

"Rozpatrywaliśmy wszystkie wnioski zwiazane z upiększeniem naszego miasta i taką formą miały być pomniki tzw. użytkowe, czyli takie przy których można usiąść, zrobić zdjęcie. Zwyciężył pomysł na pomnik Bachusa " - mówi wiceprezydent miasta Wioleta Haręźlak.
Bachus to zdaniem mieszkańców symbol Winobrania i Zielonej Góry. Zielonogórzanie popierają pomysł, aby Bachus stanał w Centrum Miasta. "Z pewnością będzie to atrakcja turystyczna" - mówią mieszkancy". W ciągu kilku dni miasto ogłosi konkurs na projekt pomnika Bachusa.

Jaka kwota zostanie na to przeznacznona jeszcze nie wiadomo, ale miasto zapenia, że zabezpieczyło środki finansowe na realizację tej inwestycji. Bachus stanie na deptaku jeszcze w tym roku.

Monika Suder

Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: