10 marca 2009

Remont Sienkiewicza - utrudnienia w ruchu

Uwaga kierowcy! Są problemy z przejazdem przez ulicę Sienkiewicza. Rozpoczęła się tam kompleksowa modernizacja drogi obowiązują objazdy. Zamknięty jest jeden pas ulicy Sienkiewicza - w kierunku Wrocławskiej. Kierowcy powinni kierować się w stronę Alei Konstytucji III Maja. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca czerwca.

Jak powiedział nam majster budowy - Łukasz Jarosz z firmy San-Bud, rozpoczął się pierwszy etap prac związany z wymianą prawej strony nawierzchni drogi i chodnika. „Na razie ruch odbywa się płynnie, bez żadnych problemów" - powiedział.

Na ulicy Sienkiewicza trwają też prace pomiarowe. Arkadiusz Kozłowski za pomocą specjalistycznego sprzętu mierzył dzisiaj środek jezdni. „Tyczymy oś drogi pod budowę. Robimy to za pomocą urządzenia GPS" - tłumaczył.

Zmiany czekają też pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Objazdami jeżdżą autobusy linii nr „1", „13" i „37", jadące z Jędrzychowa i z ulicy Lechitów. Od skrzyżowania ulicy Kożuchowskiej z Sienkiewicza kierują się na Sikorskiego i aleję Konstytucji III Maja, dalej wracają na stałe trasy. Z obsługi komunikacyjnej wyłączono przystanki autobusowe na dotychczasowej trasie przejazdu i utworzono zastępcze - na Sikorskiego - w zatoce postoju taksówek oraz na alei Konstytucji 3 Maja. W przeciwnym kierunku autobusy kursują po swoich stałych trasach.

K.Fedro S.Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: