03 marca 2009

Wiosną remont Jędrzychowskiej

Prace remontowe na ulicy Jędrzychowskiej powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Zielonogórski magistrat ogłosił właśnie przetarg na remont zdewastowanej dzisiaj trasy. Przetarg dotyczy na razie pierwszego etapu prac. Przypomnijmy, że remont Jędrzychowskiej ma otrzymać wsparcie finansowe ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycja znalazła się na projekcie tzw. listy indykatywnej, a więc listy inwestycji, które w staraniach o unijne wsparcie nie będą musiały brać udziału w konkursach. W sumie na cały remont ulicy Zielona Góra ma dostać ponad 16 mln złotych.
„Przetarg na pierwszy etap prac został ogłoszony" - poinformował naczelnik wydziału inwestycji, Paweł Urbański. "Koszt realizacji zadania wynosi ponad 6 mln złotych" - dodał naczelnik. Remont obejmie odcinek ulicy od Winnej do Zbożowej. To odcinek o długości nieco ponad kilometra.

Miasto przymierza się również do rozpoczęcia prac przy drugim etapie remontu Jędrzychowskiej. "Planujemy w tej chwili ogłoszenie przetargu na realizację prac projektowych na drugim etapie" - powiedział naczelnik. Te prace będą dotyczy remontu Jędrzychowskiej od Zbożowej do Domejki.
Przypomnijmy, że rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić pod koniec tego miesiąca. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, co do wyniku przetargu, prace na Jędrzychowskiej będą mogły rozpocząć się jeszcze wiosną.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: