28 kwietnia 2009

Będzie indyjska restauracja

Egzotyczna, orientalna restauracja powstaje w centrum Zielonej Góry. Namaste India - tak będzie nazywał się nowy lokal na zielonogórskim deptaku, a jego otwarcia możemy spodziewać się 15. maja. W jednej z kamienic na Placu Pocztowym kończą się właśnie prace adaptacyjne, a na zaproszonych gości - oprócz indyjskich potraw, będzie czekać także ogródek gastronomiczny z fontanną z piaskowca.
Założycielami nowej restauracji w mieście są Monika i Anu Bankavat. Pani Monika pochodzi z Sulechowa, natomiast Anu jest Hindusem, który wraz z żoną postanowił otworzyć biznes w Zielonej Górze. Skąd pomysł na tak orientalną restaurację? „Z zapotrzebowania mieszkańców Zielonej Góry na coś innego niż kebab i pizza" - mówi właścicielka. A jakie dania będą serwowane w nowej restauracji? "Na pewno będzie dużo pieczonego mięsa i warzyw czyli tradycyjnych indyjskich potraw" - dodają właściciele restauracji.
Nowa restauracja na zielonogórskim deptaku ruszy 15. maja. Przygotowano tam miejsce dla 60-ciu osób. Wszystkie potrawy będą przygotowywali kucharze, którzy do Zielonej Góry przyjechali prosto z Indii. Właściciele lokalu poszukują rąk do pracy - czekają na kelnerki i kelnerów. Dodajmy, że nazwa lokalu - Namaste oznacza nic innego jak powitanie, pokłon.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: