14 kwietnia 2009

Będzie remont basenu

Aż trzydzieści lat dyrekcja Gimnazjum nr 1 czeka na remont uczniowskiego basenu i wszystko wskazuje na to, że w końcu się doczeka. Lada dzień ruszy procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę prac. Na ten cel zielonogórscy radni przeznaczyli blisko pół miliona złotych.

Jak mówi wiceprezydent miasta - Wioleta Haręźlak, remont rozpocznie się jeszcze przed wakacjami, aby dzieci mogły się kąpać w odnowionym basenie już na początku września. "To bardzo trudna specyfikacja. W tej chwili dokonują się zmiany w projekcie i na początku maja zostanie ogłoszony przetarg" - powiedziała.

Na tę inwestycję czeka z niecierpliwością Roman Łuczkiewicz - dyrektor Gimnazjum nr 1. Dziś opowiadał Radiu Zielona Góra na czym będą polegały prace związane z odnowieniem basenu. "Basen pod względem technologicznym jest w dobrej formie, natomiast całkowitej wymianie podlegają płytki, armatura sanitarna i szatnie" - tłumaczył.

Dyrektor Gimnazjum nr 1 ma nadzieję, że prace remontowe zakończą się w połowie sierpnia. Dodajmy, że z basenu korzystają nie tylko gimnazjaliści, ale także uczniowie szkół podstawowych, którzy realizują miejski program nauki pływania.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: